[INFORMARE] În urma evaluării analizei de risc a comunității din orașul Măgurele, județul Ilfov, înaintată de către DSP Ilfov Institutului Național de Sănătate Publică – Centrul Național de Supraveghere și Control a Bolilor Transmisibile, pe baza procedurii de avizare existentă la nivelul INSP-CNSCBT, a fost avizată ridicarea carantinei zonale pentru orașul Măgurele, județul Ilfov.

Conform datelor transmise de către DSP Ilfov, în orașul Măgurele, rata de incidență cumulată în ultimele 7 zile a scăzut de la 6,63/1000 locuitori la 5,10/1000 locuitori.

Măsura de carantinare zonală a orașului Măgurele a încetat în data de 12.12.2020, ora 22.00.

Facem încă o dată apel la implicarea și responsabilitatea dumneavoastră, pentru respectarea recomandărilor specialiștilor și a măsurilor de protecție!